پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت روستای عربی. لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
سهم روستا از درآمد شرکتها چقدره؟
نوشته شده در دوشنبه 18 آبان 1394
ساعت : 02:41 ب.ظ
نویسنده : آقای لطیفی نیا

 لطفا نظرات خود را در مورد این متن بنویسید و اگر انتقادی  و پیشنهادی دارید در قسمت نظرات ثبت کنید


Image result for ‫هیدراته  خورموج‬‎با سلام به اهالی محترم روستا و خوانندگان عزیز

با قرارگرفتن روستامون در شاهراه بزرگ اقتصادی کشور و دروازه شهرستان دشتی، این روز و احوال باید نداشته باشد. روزی که مخابرات به  روستا کشیده شد تمام روستاهای  مجاور حسرت آن میخوردند و سال ها گذشت ، مسئولان و بزرگان روستا فقط  در فکر زمینها و جروبحث های  خودشان بودند و حداقل کاری هم که دستشان می رفت دریغ می کردند و با مانع تراشی موجبات بیکاری جوانان روستا شدند......

بعد از یک تحول بزرگ در روستا داری و با بوجود آمدن  دهیاری ، که در اوایل تاثیری چندانی نداشت، بلکه هم داشت وما خبرنداشتیم و .... من یک خواهش دارم حالا که همه بیدار شدند ، دهیار محترم هم باید از این خواب زمستانی بیدار شود و پا به پای بقیه مسئولان حرکت کند.

شرکت های صنعتی که آلودگی زیادی  برای مردم  و محیط روستا ایجاد کردند در ازای  آن، چه خدمات مهمی برای مردم انجام داده اند؟ آیا خدمتشان برای تک تک  مردم مقرون به صرفه بوده است؟ بیاییم سر انگشتی حساب کنیم، جمعیت روستا را درهزینه های  معالجه از بیماری های  شرکت ها  ضرب کنیم. آیا رقم بدست آمده جوابگوی سلامتی مردم روستا است؟

آهای کسانیکه ماموراخذ هزینه ها هستید، اول باید فکری برای سلامتی محیط و مردم روستا کنیم. راستی زمینهای پایین دستی روستا در فصل زمستان موقع بارش باران آب دارند؟

ما منکراین نیستیم که شرکتها ازپول دریغ میکنند،منظورم اینست که صرف هزینه های بهداشتی و هموار کردن زمین های پایین دستی قرار گیرد.

به امید روزی که این امر محقق گردد.

لطفا نظر خود را بنویسید

 نویسنده: یکی از اهالی روستادرادامه به این خبر دقت کنید که فروش یکی از شرکتهای اطراف عربی چه مقدار می باشدسالیانه بیش از30هزار تن آهک هیدراته در دشتی بوشهر تولید می شود

بوشهر - ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهرگفت:کارخانه آهک هیدارته شهرستان دشتی چهارمین کارخانه تولید این محصول در اسیا و اولین واحد درخاورمیانه است که سالیانه بیش از30 هزار تن تولید دارد.

به گزارش ایرنا، سید حسین حسینی محمدی دوشنبه درجریان بازدید وبررسی از روند فعالیت معادن وکارخانه آهک هیدارته دشتی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: محصول این کارخانه به بیشتر استان های کشور و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود.
وی اظهارکرد: کارخانه آهک هیدارته دشتی نقش مهمی در توسعه و اشتغال در این شهرستان دارد وهم اکنون برای 75نفر به صورت مستقیم وصدها نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی ایجادکرده است.
محمدی اضافه کرد: آهک هیدارته درتولید بسیاری از کارخانه ها دیگر نقش اساسی دارد .
وی گفت:یکی از واحد های مصرف کننده آهک هیدارته طرح توسعه شرکت کربنات کلسیم رسوبی است که تاکنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته وامید است تا هفته دولت سال 95 تکمیل وبه بهره برداری برسد.
محمدی با بیان اینکه این واحد تولیدی برای بیش از95 نفر اشتغال زایی ایجاد خواهد کرد، گفت: طرح توسعه کربنات کلسیم رسوبی تامین کننده مواد اولیه صنایع لاستیک سازی ، مواد بهداشتی آرایشی ودارویی، چسب وسایر منسوجات گرانول p.v.cمی باشد.
وی تصریح کرد:شهرستان دشتی با داشتن 30 درصد معادن استان بوشهر نقش بسیار مهمی درتوسعه صنعت ورونق اقتصادی استان واشتغال زایی منطقه دارد که نیازمند سرمایه گذاری بیشتر است.
کارخانه آهک هیدارته دشتی درنزدیکی روستای عربی ودرفاصله 10کیلومتر شمال خورموج و70 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

:: برچسب‌ها: شرکت , کارخانه , روستای عربی , عربی , درامد , آلودگیری , سلامت ,
 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic